Z pewnością każdemu z Was zdarzyło się, że podczas wypełniania 20-30 minutowej ankiety już po 1 minucie zostaliście odrzuceni z badania. Niestety nie ma 100% metody, dzięki której za każdym razem zostaniemy zakwalifikowani i pomyślnie ukończymy ankietę. Jedyne co możemy zrobić to kierować się kilkoma zasadami dzięki którym zwiększymy Nasze szanse na początku wypełnianej ankiety.
1. Płeć
Na początku każdej ankiety pytają Nas o płeć Kobieta/Mężczyzna niestety tutaj szanse na odpowiedni profil wynoszą 50/50 - w tym pytaniu najlepiej zaznaczyć Naszą prawdziwą płeć ale jeżeli na początku wypełnianej ankiety zostanie Nam przedstawiony temat badania, któremu bliżej jest do którejś z płci (np. makijaż wtedy wybieramy Kobieta), wtedy obieramy odpowiedni kierunek
- zalecam wybór prawdziwej.
2. Wiek
Przy pytaniu o wiek niestety mamy mniejsze szanse, ale zalecam wybierać przedział 20-50 lat (lub pośrodku) - ewentualnie prawdziwy wiek.
3. Wykształcenie
Tu nie ma reguły, najlepiej zaznaczyć Nasze prawdziwe wykształcenie, lub jedno z przedziału: zawodowe, średnie, wyższe: licencjat/inżynier/magister.
4. Województwo
Przy pytaniu o Nasze Województwo nie kombinujemy, zaznaczamy prawdziwe.
(typowe pytanie o województwo)
5. Miejscowość
W pytaniu miejscowość głównie chodzi o wielkość miejscowości, (czasami pytają o nazwę) najlepiej wybrać miasto z przedziałem liczby mieszkańców wynoszącym "środek" pytania, przykład:
(unikamy wyboru odpowiedzi na - wieś)
Jeżeli w ankiecie pytają o nazwę miejscowości, a my mieszkamy na wsi wtedy podajemy nazwę miasta powiatowego lub stolicy Naszego województwa.
Wkrótce przedstawię kolejne podpowiedzi
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz